Yükleniyor...

12 Şubat 2018

Yüksek Kolesterolün Sertleşme Sorununa Etkisi

Kolesterol vücut için gerekli olan ve yaşam için vazgeçilmez bir yapı taşıdır. Kolesterol tümüyle hayvansal kaynaklı olan besinlerle alınan, kanda ve büyük bir oranda ödde bulunan sterole denir.     Vücutta eksik olması durumunda bazı sorunlara yol açtığı gibi fazlalığında ise ciddi hastalıkları tetiklemektedir. Sağlıklı bir yaşam için kolesterol seviyesinin kabul edilebilir sınırlarda tutulması gerekir. Bu nedenle kolesterol düzenli tahlil ve muayenelerle kontrol altında tutulmalıdır.

Kolesterolün düşük olması, özellikle gelişim çağındaki çocuklar için olumsuz sorunlar oluşturur. Düşük kolesterol çocuklarda beyni olumsuz etkiler ve zekâ geriliği ve gelişim bozukluklarına yol açar. Bu nedenle, özellikle gelişim çağındaki çocuklarda kolesterol seviyesinin normal değerlerde olmasına dikkat edilmelidir.

Yüksek kolesterolün vücutta olumsuz etkilerinin başında, damar sertliğine yol açması gelir. Damar sertliğini en büyük etkisi ise, kalp ve beyin damarlarında oluşturduğu hasarlar yaygın olarak karşımıza çıkar. Yüksek kolesterolün oluşturduğu damar plakları, bulunduğu damara göre sorunlar oluşturmaktadır. Kalp damarlarındaki plaklar kalp krizi gibi hayati riskler oluştururken, bacak damarlarında oluşan plaklar ise yürürken ciddi rahatsızlıklarla birlikte ağrılara yol açabilmektedir. Kolesterol seviyesinin normal değerlerde olmasının bu nedenle önemi büyüktür.

Penis damarları insan vücudunun kılcal ve dar damarlarından olduğu için, söz konusu damarlarda en küçük bir tıkanma kan akışını engellemekte ve bu durumda, peniste sertleşme sorunlarına yol açmaktadır. Damarlardaki plakların yoğunlaşması, sertleşmenin oluşmasına ve daha uzun sürdürülmesini zorlaştırmaktadır.  Yüksek kolesterollü hastalarda durumun kontrol altına alınabilmesi günümüz medikal teknolojileriyle artık mümkün.

Asta Medikal, STORZ MEDICAL ile yapılan anlaşma sonucunda firmadan ithal edilen Duolith SD1 Ultra cihazıyla uygulanan Şok Dalga Tedavisi,  yeni nesil tedavi alternatifi oluşturmaktadır. Şok Dalga Tedavisi (ESWT), sertleşme sorununda artık ilaçlara bağımlılık ve ilaca bağlı yan etkiler ortadan kaldırırken,   gereken cinsel ilişkiyi önceden planlama gereğine de son vermektedir.

Yüksek kolesterole bağlı sertleşme sorunları için, ağrısız, ameliyatsız ve yatış olmadan kısa sürede yeni nesil tedavi alternatifi sunan Asta Medikal, Türkiye genelinde 20 den fazla tedavi merkezinde, branşlarında uzman ve tanınmış doktor ve kliniklerde şok dalga tedavisiyle hizmet vermektedir. 

Sertleşme sorunu günümüzde erkeklerin kâbusu olmaktan çıkıyor. Şok dalga tedavisiyle, sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşam için tedavi artık çok yakınınızda. Asta Medikal çağrı merkezlerine 0 (212) 222 80 22 0 ve  (533) 302 80 22 numaralarından ulaşarak size en yakın tedavi merkezi için randevu oluşturabilirsiniz. Tüm tedavi süreçlerinizde, yüksek mahremiyet prensibiyle servis verilmektedir.