Sayfa Yükleniyor...


Şok Dalga Tedavisi
Halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen sertleşme sorunu, her erkeğin yaşamaktan korktuğu bir durumdur. Türkiye’de ortalama 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 35’inin sertleşme sorunu yaşadığı bilinmektedir. Genellikle sertleşme sorunu olarak bilinse de, sorun aslında penisin sertleşmemesi, yani sertleşmeme sorunudur.

Ülkemizde 60 yaş üstü erkeklerde ise bu oran yüzde 70 lere kadar çıkıyor. Cinsel birleşme esnasında, ereksiyonu sağlayabilme ve sürdürebilme, erkekler için oldukça önemli bir durumdur. Durumun bu kadar önemli olmasına rağmen sorun yaşayan erkeklerin doktor tedavisi alma oranı ise çok ama çok düşük seviyelerdedir.

Sertleşme sorunu her ne kadar yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bir hastalık olarak görülse de gençlerde de yaşanabilen bir sorundur. Günümüz modern yaşamının hayatımıza sağladığı avantajlar kadar dezavantajlarda sunması günümüzde sertleşme sorunundaki artışa neden olduğu da biliniyor. Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi ile yeni nesil tedavilerinde beraberinde gelişmesinin önünü açmıştır. Hastanede yatış gerektirmeden uygulanan Şok Dalga Tedavisi,  ilaçsız, yan etkisiz ve hastanın diğer rahatsızlıklarını etkilemeden uygulanan ve başarı oranı çok yüksek olan yeni nesil bir tedavidir.

Penise uygulanan şok dalga şiddeti, hastanın hissetmeyeceği kadar hafif ve ağrısız olması nedeniyle, tedaviyi daha tercih edilir kılmıştır. Sertleşme tedavisinde, ameliyat yada ilaç tercih edilerek uygulanan ve başarıya ulaşamayan hastaların, Şok Dalga Tedavisini denemeleri önerilmektedir. Tedavinin ciddi oranda pozitif sonuçlara sahi olduğu, tedavi gören hastaların paylaştıkları deneyimler ve klinik sonuçlarla anlaşılmaktadır.

Extracorporeal Shock Wave Therapy nin kısaltması, ESWT olarakta bilinen Şok Dalga Tedavisi,sunmuş olduğu tedavi şekliyle de erkeklerin tercih edebilecekleri yeni nesil bir tedavi yöntemi olmuştur.

Özellikle hastanede yatış olmadan, günlük yaşamın akışını kesmemesi, tedavinin ağrısız olması, tercih edilen tedavi yöntemi için sadece birkaç avantaj olarak sayılabilir. Bölgenin hassasiyeti nedeniyle tedavilerin ağrılı olacağı düşüncesi de, doktora gidilmesinin önünde engel oluştururken ESWT tedavisinde bu engelde ortadan kaldırılmıştır.

Şok Dalga Tedavisinde, bölgeye uygulanan şok dalgalarının düşük yoğunlukta olması ve vücut tarafından hissedilmemesi, tedaviden çekinen hastalar için büyük avantaj sağlamaktadır. Düşük enerjili akustik şok dalgaları ile uygulanan tedavide, seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır. Hafif ve orta şiddetli sertleşme sorunu yaşayan hastalarda 6 seans, ağır derece hastalarda ise 12 seans uygulanmaktadır.

Şok Dalga Tedavisinin, bir diğer avantajı ise kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlarla etkileşiminin olmamasıdır. Yeni nesil tedaviyi, ilerleyen yaşlarda özellikle 50 li yaşlar ve sonrasında uygulanabildiği gibi, 40 yaş ve öncesinde de uygulanması tavsiye edilir. Tedavinin sadece sertleşme sorunu yaşayan hastalarda değil, ileri yaşlarda sorunla karşılaşmamak için de önlem amaçlı ve daha yüksek performans içinde uygulanması üroloji uzmanlarınca önerilmektedir.

Asta Medikal tarafından ülkemizde yirmiden fazla noktada, bulundukları illerde tanmış ve başarılı, üroloji uzmanı doktorlar tarafından uygulanabilen Şok Dalga Tedavisiyle mutlu hasta profilleri oluşturulmuştur. Web sitemizdeki iletişim bilgilerimizden size en yakın tedavi merkezinden randevu oluşturulurken, tedavi ile ilgili bilgilendirmeler de yapılmaktadır.


Duolith SD1 Ultra İle Yeni Nesil Tedavi

DUOLİTH, yeni nesil tedavi ile , sertleşme sorununda artık ilaçlara bağımlılık ve ilaca bağlı yan etkiler ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda ilaç kullanırken, gereken cinsel ilişkiyi önceden planlama gereğine de son vermektedir.