Sayfa Yükleniyor...


Sigara Kullanımının Etkisi Nedir?
Doktorlar ortak bir görüşle, genel vücut sağlığı ve sigara kullanımının sertleşmeye etkisi konusunda ısrarlı olarak uyarılarda bulunmaktadır. Sigaranın içerisinde 7 binden fazla zehirli madde bulunmaktadır. Bu zehirli maddeler vücudun her organına farklı oranlarda etki etmektedir.

Aynı zamanda penis bölgesi de etkilenen yerler arasındadır. Sigara içerisinde barındırdığı kimyasal formlar nedeniyle kısa süreli ya da uzun süreli olarak sertleşme problemi yaşanmasında önemli bir rol oynar. Bununla birlikte çabuk yorulma, nefes nefese kalma gibi etkiler ile birlikte uzun süreli olarak sert kalma durumunda sizleri uzaklaştırır. Doğrudan doğruya kana karışan zehirli maddelerin etkisi ile birlikte sigara, doğrudan doğruya sağlıksız bir cinsel yaşamın kaynağını oluşturmaktadır. 

Sigarayı Azaltma ve Bırakma Yöntemleri  

Sağlıklı bir cinsel yaşam için sigara tüketimi alışkanlığı azaltılarak bitirilmelidir. Sigaranın sertleşmeye ve ereksiyona etkisi ne kadar büyükse, sigara alışkanlığını birden bırakmanın da psikolojik sağlığa etkileri o kadar fazladır. Bu nedenle kademeli bir yöntem ele alınmalıdır. Aynı zamanda bu alanda faaliyet gösteren ücretsiz hatlar aranarak profesyonel yardım da talep edilebilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler sigaranın cinsel yaşama olan etkilerini kendi şartlarıyla araştırarak bu alanda kendilerince de karar alabilirler. Kendi kararlarını uygulama alanında uzak olan kişiler için doktor ve hekim desteği de bulunmaktadır. Sigaranın yerine başka alışkanlıklar elde edilmeli ve yaş kaç olursa olsun sağlıklı olarak nitelendirilebilecek bir cinsel yaşamın ilk adımı atılmalıdır. 

Sertleşme Sorununa Karşı Etkili Çözümler 

Sigara alışkanlığından bir daha geri dönmemek üzere kurtulmak sertleşme sorununa karşı en etkili çözümlerin başında gelir. Aynı zamanda sigaranın bıraktığı boşluğu dengeli ve organik besin alışkanlığı beslenmek doldurmalıdır. Bu sayede vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve proteinler sadece birkaç ay içerisinde yerini alarak vücudun eski sağlığına kavuşmasına etki etmektedir. Günümüzde hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde sigaranın zararları konusunda ciddi araştırmalar yapılmaktadır.

Birçok sağlık örgütü de sigara alışkanlığından kurtarmak için halkı bilinçlendirici tanıtımlar ve paneller düzenlemektedir. Sigara alışkanlığının bırakılması ile birlikte çeşitli spor egzersizleri yapmak ve hareketli bir yaşam tarzı benimsemek de cinsellik için önemli adımları meydana getirir. 
Sigarayı sadece cinsel sorunlarınız için değil, tüm vücut sağlığınızı düşünerek bırakmanızı öneriyoruz.