Sayfa Yükleniyor...Sertleşme Sorununda Psikolojik Tedavi Mümkün mü?

Sertleşme Sorununda Psikolojik Tedavi Mümkün mü?
Erkeklerde sertleşme sorunu nedir?

Erkeklerde cinsel uzvun yeterince sertleşmemesi veya sertliğini cinsel ilişki sırasında koruyamaması durumuna verilen isimdir. 
 
Sertleşme sorunun nedenleri nelerdir? 

Sertleşme sorunu, diğer adıyla iktidarsızlığın temel manada iki büyük sebebi olduğu belirtilmektedir. Bunlardan ilkinin organik sorunlar olduğu yani kişide diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklardan kaynaklanıyor olabileceğidir. İkinci muhtemel neden ise psikolojik olabilme ihtimalidir. Psikolojik kaynaklı olan erektil disfonksiyon, günümüzde psikologlar ve psikiyatri doktorlarının alanına giren bir hastalıktır.

Günlük ruhsal sıkıntılar ve stres kişide sertleşme sorununa yol açabilmektedir. Psikolojik sertleşme sorunu kişide tek başına bulunabileceği gibi organik sorunlarla beraberce de bulunabilir. Psikolojik sertleşme sorunun nedenlerinden bir tanesi de partner kaynaklı iktidarsızlık sorunudur. Partnerde bulunan organik bir hastalık veya partnerin isteksizliği durumu da kişide bulunan iktidarsızlık sorununu perçinleyebilecek etkenlerdendir.

 Peki, sertleşme sorununda psikolojik tedavi mümkün mü?
Üroloji bölümü doktorlarınca, günümüzde hastalığın organik mi yoksa psikolojik mi olduğu çabucak anlaşılabilmektedir. İleri yaşlar haricinde genellikle psikolojik olan bu probleme tanı koymak kolay olsa da çözümü bir o kadar meşakkatli ve yorucu olabilmektedir. Psikolojik sertleşme sorununda hasta için uzun ve sabır gerektiren bir mücadele gerekebilir.

Bununla birlikte erkeğin kendisinde bulunan psikolojik sıkıntıyı bulup ortaya çıkarması uzman bir psikoloğun yardımıyla kolaylıkla başarılabilecektir. Zor olan kısmının ise hastalığın tedavi süreci olduğu belirtilmektedir. Tedavi sürecinde bazı hastalarda tek bir doktorla çözüme ulaşılabilirken, içerisinde ürolog, psikolog, kadın doğum uzmanı gibi bir heyetle tedavi süresini oldukça kısaltabilmenin de mümkün olduğu uzman doktorlarca ifade edilmekte. 

Bununla birlikte hastalığın kendiliğinden geçmesi de beklenmemeli zira beklemek vakit kaybına neden olabileceği gibi bazı hastalarda iyileşme durumunu tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Zamanla bu durum hastada kendine güvensizlik meydana getirip, daha ciddi sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilmektedir.

Tedavide ilk hedef psikolojik hastalık ortadan kalkana kadar ilaçlar verilerek hastayı cinsel faaliyetlerin içinde tutabilmektir. Belirli bir zaman sonra ise süreç içindeki psikolojik tedavi ile beraber ilaçlara gerek olmadan sıkıntı tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. İlk aşamada kullanılan güçlü kimyasallar hastada yan etkiler doğurabileceğinden hastanın ilaçları doktor gözetiminde kullanması da şiddetle tavsiye edilenler arasındadır. 

Günümüz modern teknolojilerinin medikal sektörde de ileri düzeyde gelişmesi, beraberinde özellikle erkek cinsel hastalıkları arasında çok önemli bir istatistiğe sahip olan, sertleşme sorunu, peyronie ve kronik prostatit rahatsızlıkları içinde mucize niteliğinde yeni nesil tedaviler geliştirilmiştir. Asta Medikal tarafından ülkemizde yirmiden fazla noktada şok dalga tedavisi, ağrısız, ameliyatsız ve ilaçsız olarak uygulanmaktadır. 

Söz konusu sorunlardan birine sahipseniz Asta Medikal tedavi merkezlerinde randevu için müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşme ve alacağınız randevu, mutlu bir hayatın kapısını aralayacaktır.