Sayfa Yükleniyor...


Psikolojik Sorunların Sertleşmeye Etkisi
Sertleşme problemi ve erken boşalma erkeklerde çok sık rastlanan cinsel sorunlar olarak her geçen gün daha sık karşılaşılan bir durumdur. Her dört erkekten birinin erken boşalma sorunu, birinin de, cinsel ilişki için ihtiyaç olan gerekli penis sertliğine ulaşamama sorunu bulunmaktadır. Kısa sertleşme sorunu ve erken boşalma oldukça yaygın görülen ciddi bir cinsel sorunudur.

Sorun bu kadar yaygın olmasına rağmen doktor tedavisi kabul eden veya doktora başvuru oranları ise düşündürücü derecede düşüktür. Bunun ülkemizdeki en önemli nedeninin cinselliğin hala bir tabu olarak görülmesi ve sorunların paylaşılamama çekingenliği olarak gösterilebilir. Erkek cinselliği ülkemizde gücün de sembolü olarak görülür. Cinsel sorun yaşayan erkeğin iktidarsız erkek olarak tanımlanması da ayrı bir sorundur. Tabiki bu baskılar rahatsızlığın başladığı ilk anlarda psikolojik olarak erkekte sorunların daha da büyümesi için neden oluşturur. 

Günlük yaşamın monotonluğu, geçim sıkıntıları, yüksek çalışma ortamlarında yaşanan streslerde psikolojik sorunların sertleşme için oluşturduğu etkiler arasında sayılabilir.

Sertleşme sorunu genel olarak psikolojik ve fiziksel nedenler olarak iki başlıkta incelemek mümkün. Yüksek strese bağlı olarak cinsel ilişkide başarılı olamama endişesi, depresyon yaşayan hastalarda, psikolojik olarak cinsel ilişkide başarı seviyesini düşürür. Özellikle cinsel ilişkide memnuniyet ve yüksek kalite beklentisi beraberinde endişeyi oluşturuyor. Çiftlerin birbirleriyle konuşmaları, vücut dillerini okumaları ve beklentileri paylaşmaları gerekir. 

Sertleşme sorununa neden olabilecek, birçok etken mevcuttur. Durumu sadece psikolojik sorunların sertleşmeye etkisi olarak değerlendirmek yanlış olur. Yaşamın her anında vücudumuzu iyi tanımalı ve ona iyi bakmalıyız. İhtiyacı olabilecek tüm gereksinimleri ihtiyaç oranında sağlamalıyız.

Erkeklerde sertleşme sorunu ve erken boşalma sorununun birçok nedenleri olduğunu yazmıştık. Bunlar arasında, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, yüksek stres ve aşırı kilolar sayılabilir. Bunun yanında sık görülen tıbbi durumlar arasında,  şeker hastalığı, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterolün yanında, damar sertliği ve depresyon sayılabilir.   

Psikolojik nedenlerle oluşan sertleşme sorunlarında uzman desteği alınmalı ve durumu kabullenerek tedavi için zaman kaybedilmemelidir. Erkeklerin çoğu, durumunu kabullenmek yerine, sorundan kaçmayı tercih ederken aynı zamanda kişisel baskı oluşturarak daha sıkıntılı dönemler başlatmış olurlar. Bu durum tıbbi bir durum olduğu için doktora başvurularak çözülmesi gerekir. 

Sertleşme sorununun nedeni ne olursa olsun, tedavisi vardır. Bunun için Asta Medikal müşteri hizmetleri temsilcileriyle görüşmek sizin için yeni bir başlangıç olacaktır. Yeni nesil tedavi yöntemleri arasında en etkili çözüm olarak gösterilen şok dalga tedavisi, Asta Medikal tarafında ithal edilen Duolith SD1 cihazıyla, şok dalga tedavisi adı altında uygulanıyor. Tedavide sertleşme sorununa etkili bir çözüm sunulurken, ameliyatsız, ağrısız ve komşu organlara etki yapılmadan uygulanıyor olması da ayrıca avantaj olarak gösterilebilir. 
Hastanın ön muayeneleri sonrasında sorunun evresine göre 6 ila 12 seansta uygulanan tedavi, hasta tarafından hissedilmeyen akustik şok dalgalarıyla yapılmaktadır. Kısa sürede sertleşme sorunu çözülürken, daha kaliteli bir cinsel yaşama da kavuşmuş oluyorsunuz.

Psikolojik sorunlar yada fiziksel sorunlar nedeniyle sertleşme sorunu yaşayan tüm erkelerin, zaman kaybetmeden Asta Medikal müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek en yakın tedavi merkezinde randevu oluşturmalarını öneriyoruz.