Yükleniyor...


12 Mart 2018

Prostat Tedavi Yöntemleri

Son yıllarda erkeklerde özellikle ürolojik olarak birçok hastalığın daha sık yaşandığı gözlemlenmiştir. Bunlar sadece kişinin fiziksel yorgunluklarından değil aynı zamanda psikolojik sorunları nedeni ile de oluşabilmektedir. Modern iş hayatı ve günlük yaşamın yoğunluğu, özellikle erkeklerin gündelik hayatlarında çok daha fazla strese bağlı hastalıkların tetiklenmesine olanak sağlıyor.


Söz konusu modern ve hızlı yaşam koşulları, sağlık sorunlarının ve özellikle erkek cinsel yaşamının da olumsuz etkilenmesine ve buna bağlı olarak bazı sorunların tetiklenmesine yol açıyor. Kronik Prostatit hastalığı, prostat etrafında bulunan koruyucu tabakanın zarar görmesi, yağlanması ile oluşmaktadır. Bu rahatsızlık direk olarak üremeyi etkiliyor olmasından dolayı, sadece ileri  yaşlarda ki erkeklerde değil, özellikle genç erkeklerde görülebilmektedir.


Yoğun yaşamda bazen tedavi yöntemlerini bilmiyor olmak, tedaviyi ertelemenin ana nedenlerini oluşturuyor. Tedavinin, ağrısız ve ameliyatsız olması ile şok dalga tedavisi bunun için tercih edilen tedavi yöntemi olarak sizlere sunuluyor. Bu tedavi yöntemi ile kişilerin sorunlarına tedavi bulmalarının yanında daha sağlıklı ve kaliteli cinsel yaşama sahip oluyorlar. Türkiye'de Asta Medikal tedavi merkezlerince uygulanan bu medikal tedavi yöntemi, dünyada yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. 


Kronik Prostatit  İçin Şok Dalga Tedavisi Hastanın yaşadığı problemin derecesine göre karar verilen seans sayısı ile durumlarına göre uygulanan ve ağrısız, sancısız, ameliyatsız ve en önemlisi hiç bir komşu organa zarar vermeyen ESWT şok dalga tedavisi sayesinde, hastalığınıza daha zahmetsiz ve etkili olarak tedavi bulacaksınız. Uygulanan şok dalga tedavisi esnasında ağrı hissetmeyeceksiniz. Kullandığınız ilaçlar varsa etkileşim yaşamayacaksınız. Komşu organlarınız zarar görmeyecek ve yatış olmadan günlük yaşamınıza devam edebileceksiniz. Sertleşme sorununun yanında, kronik prostatit rahatsızlığı da tedavi olabilmekte ve hastalar için yenilikçi bir tedavi olarak uygulanabilmektedir.


Sertleşme Sorununda Ameliyatsız Tedavi Dönemi ESWT/EDSWT tedavisi herhangi bir yan etkisi olmayan, ağrı yaratmayan, komşu organlara zararı olmayan, anesteziye ve hastanede yatışa gerek duyulmayan, diğer hastalıklarla (kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb) ve sürekli kullanılan ilaçlarla etkileşimi olmayan, işlem sonrası hastanın rahatlıkla günlük hayatına devam edebildiği yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Tedavi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için www.astamedikal.com web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.