Sayfa Yükleniyor...


Prostat Olmamak İçin Neler Yapılmalıdır ?
Prostat olmak her erkeğin büyük kâbuslarından biridir. Çoğumuz bir erkek olarak nasıl prostat hastalığının ortaya çıktığını bilmeyiz bile. Prostat olmamak için neler yapmak gerektiğini ve prostat olmamak için nelere dikkat etmek gerektiği bilinmesi zorunludur. Eğer sen bir erkek okuyucu isen ve prostat olmak istemiyorsan bunlara dikkat etmelisin:

Orgazm Olduktan Sonra İdrara Çıkmak


Orgazm olduktan sonra idrara çıkmak sadece erkekler için değil kadınlar için de önemlidir. Cinsel ilişki ya da mastürbasyon sonrası küçük abdestini yapmalısın. Bu işi yaparken boşalma sonrası bir müddet beklemelisin. İdrar kanalında biriken meni, eğer 1 saat içinde dışarı atılmazsa kalıntıya dönüşür. Bu kalıntılar zamanla idrar yollarını tıkar ve erkek prostat olur. Mesane hastalıklarının çoğu bu yolla ortaya çıkıyor. Peygamberimiz bile asırlar öncesinde bunu bilirdi ve etrafındakilere tavsiye etmişti. En az 5 en çok 40 dakika içinde idrara çıkmak gerekir. Dışarı atılmayan spermlerden kalan kirlilikten kurtulmaz isen prostat olmak için gereken şartları elinle sağlamış olursun.

Dar Pantolon Giymek


Dar pantolon giymekten kastımız erkeklik organını sıkıştıran kıyafetlerdir. Amerika ve Avrupa’da genel olarak kadınlar hariç kot pantolon tercih edilmemektedir. Kot pantolon üretimi itibariyle ağır işlerde çalışanlar ve çiftçilere yöneliktir. Dar pantolon sadece prostat olmaya neden olmaz, kadınlarda yumurta sayısı ve kalitesini de azaltır; doğurganlık seviyesi düşer. Erkeklerde ise spermlerin rahat çoğalmasına engel olur. Haliyle huzursuz eder. Uzun süre orgazm olmayan erkeklerin kız arkadaşlarının yanında yaşadığı o katlanılmaz kasık ağrısının sebebi budur. Erkeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda orgazm olamama sorunlarının temelinde dar kıyafetler vardır. Aynı şekilde erken boşalmanın nedenlerinden biri de cinsel organları kavrayan dar kıyafetlerdir. Çok dar külotların erkeklerde sperm kalitesine etki etmesi ve prostatı ortaya çıkarması ise ancak dar pantolonlar ile ortaya çıkmaktadır.

Uzun süre Bacak Bacak Üstüne Atarak Oturmak


Bacak bacak üstüne atıp uzun süre oturmak zararlıdır. Bu, dar kıyafetler giyenler için saydığımız olumsuzlukların aynısını ortaya çıkarır. Hele idrara çıkmayı geciktirirseniz bu daha da tehlikeli sonuçlar doğurur. Eğer prostat olmak istemiyorsanız ya bacak bacak üstüne atmayacaksınız yâda uzun süre bu şekilde oturmayıp sürekli ayak değiştireceksiniz.

Ayakta İşemek


Ayakta işemek dini geleneklerimizde de mekruh (çirkin iş) olarak sayılmıştır. Hem temizlik açsından hem de sağlık açısından ayakta işemek zararlıdır. Ayakta idrar yapan kişi tümüyle sidik borusundaki ve mesanesindeki pislikten kurtulamaz. Bir miktarı içerde kalıp üreme organına zarar verir. Prostat olmaya neden olan sebeplerden biri de bilinen üzere erkeklik organdaki döl yatağı ve kamışın tahriş olmasıdır. Ayakta işemeyi alışkanlık eden kişilerin prostat olması çok doğaldır. Hatta alafranga tuvaletlerde oturarak işemek ile de tam anlamıyla vücudun ürettiği sidikten kurtulamıyoruz. Bize örnek olsun diye peygamberimiz ayakta işemeyi men etmiş oturarak çiş yapıldığında hem sol tarafa doğru meyledilmesini ve idrar sonrası öksürerek az ıkınılmasını tavsiye etmiştir. Dikkatli bakıldığında tüm bunları yapanlar vücutlarındaki ürik asitten temizlenmiş olurlar. Sağlık açısından ayakta işemek zararlıdır ve bunu doktorlar dâhil herkes bilir. Prostat olmamak için dikkat edilecek şeyler bunlarla sınırlı değil elbet bazıları ise şunlardır:

-İdrarı geciktirmek

-Koltuk ve sandalyelerde otururken sırtı boşa vermek

-Yüz üstü uyumak

-Uzun süre masa başında çalışmak

Sağlığınız için değerli tavsiyelerimizin olduğu paylaşımlar sürecek. Bizden ayrılmayın ve sağlıklı kalın.