Sayfa Yükleniyor...


Penis Eğriliğinin Belirtileri ve Nedenleri
Penis Eğriliğinin Belirtileri ve Nedenleri 

Penis eğriliği birçok hastada genetik veya çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Yaptığımız çalışmalar ışığında henüz ilk belirtilerin çocuk yaşlarda gözlemlendiği yönündedir. Ancak birçok kişi merkezime başvurup gerekli bilgileri almak ve muayeneleri olmak için ilk gençlik yıllarını beklemektedir.

Penis eğriliğinin en büyük nedeni olarak ise penis deliğinin orantısız bir şekilde vücutta olması gereken yerde olmamasıdır. Bu bakımdan penis deliği ya alt tarafa doğru açılım sağlayarak penis eğriliğini oluşturur ya da üst bölgede yer alarak yine eğrilik faktörünü meydana getirir. Ne kadar geç teşhis edilirse edilsin Asta Medikal tedavi merkezlerimizde Peyronie yani penis eğriliği tedavisi yapılmaktadır. 

 Penis Eğriliğinin Erken Boşalmaya Olan Etkisi

Bize ulaşan soruların arasında sıklıkla penis eğriliğinin erken boşalmaya etkisi var mıdır? sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı hastadan hastaya değişmektedir. Genellikle penis eğriliği olan kişilerde cinsel birleşmede zorluk yaşanması vakaları tespit etmekteyiz. Bu da hem fiziksel hem de psikolojik olarak hastaların bilinçlerini etkilemekte ve sağlıklı bir cinsel yaşamın elde edilmesi yolunda çeşitli sorunlar doğurmaktadır. İlişki sırasında ya da öncesinde ağrı hissetmek de bunun etkileridir. Bu nedenle doğrudan olmasa bile dolaylı olarak erken boşalmaya etki söz konusudur. Bununla birlikte kimi hastalarda çok geç boşalma ya da hiç boşalamama gibi sorunlar da tarafımızca tespit edilmektedir. 

 Penis Eğriliği Tedavi Yöntemlerimiz 

Kurumumuzda öncelikli olarak hastalarımızın eski kayıtları incelenmekte ve hasta hikâyesi alınmaktadır. Gerekli müdahalelerden önce penis eğriliğine sebep olan belirtilerin hepsi saptanır. Penisin aşağı doğru mu yoksa yukarı doğru mu eğrildiği tespit edilir. Ancak ağrılı ve akut seviyedeki durumlarda hasta için ameliyat şarttır. Anlaşmış olduğumuz tedavi merkezlerindeki uzman doktorlarımız ile birlikte doğru tespit, hızlı çözüm ve doğru tedavi yöntemi olan şok dalga tedavisi uygulayarak kısa sürede çözüm üretebiliyoruz.

Buna ek olarak sertleşme problemi ile birlikte penis eğriliği şikâyeti ile bize müracaat eden hastalarımıza her iki sorunun çözümünü yine şok dalga tedavisi uygulayarak çözebiliyoruz. Böylece hem penis eğriliği hem de sertleşme problemlerinden aynı anda kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bize telefon ve de mail sistemi ile ulaşmanız; ilk randevu için çağrı merkezimizle iletişime geçmeniz.

Asta Medikal tedavi merkezlerinde uygulanan şok dalga tedavisi hastanın günlük yaşamını hiç etkilemeyen yeni nesil bir tedavi yöntemiyle uygulanmaktadır. Tedavide hasta herhangi bir operasyon uygulanmadan, vücudun hissedemediği akustik şok dalgalarıyla tedavi olduğu içinde ağrı yaşamamaktadır.

Penis eğriliği ve sertleşme sorununa çözüm üretilirken, kaliteli ve mutlu bir cinsel yaşamın da sahibi oluyorsunuz.