Sayfa Yükleniyor...


Obezite Sertleşmeme Problemine Neden Olur mu?
Obezite, insan vücudunda yağ hücrelerinde depolanan doğal enerji rezervlerinin insan vücudunda risk oluşturacak düzeylerde artması olarak tanımlayabiliriz. Kişinin biyolojik özellikleri, yağ dokusundaki artışa bağlı olarak psikolojik yapısını olumsuz etkiler ve çevresine karşı oluşan kompleks nedeniyle yüksek strese girer. Yüksek stres ve bozuk psikoloji güncel hayatı olumsuz etkilediği gibi cinsel yaşamı da oldukça olumsuz etkiler. Yüksek kilolar, dış görünümde öz güven eksikliği yarattığı ve karşı cins tarafından beğenilen arzu edilen kişiden uzaklaştırdığı düşüncesi obezitenin sertleşme sorununa etkilerinin başlangıcının psikolojik yansımalarıdır. 

İnsan vücudu, yaşamı için ihtiyaç duyduğu ve vücut içerisinde ve dışındaki işlevlerini devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi tükettiği besinlerden karşıladığı enerjiden alır. Alınan enerjinin zamanında gerektiği kadar harcanamaması, fazla enerjinin vücutta depolanmasına neden olur. Sağlıklı bir vücut için depolanan enerjinin, günlük olarak harcanması gerekir.  Harcanamayan enerjinin birikimi uzun vadede kilo alımıyla obezitenin başlangıcını oluşturur.

Yapılan araştırmalar, özellikle erkeklerde obezite ile cinsel fonksiyon sorunları arasında önemli ilişki olduğunu göstermektedir. Şişman erkeklerde sertleşme sorunları görülme sıklığı, normal kilodaki erkeklere olanlara göre %30-%90 oranında daha yüksek olduğu saptanmıştır. Şişman erkeklerde yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol bulunma olasılığı da daha fazladır.

Erkeklerde Sertleşme sorunu, bildiğinizden çok daha yaygındır. Dünya genelinde 150 milyondan fazla erkek klinik düzeyde sertleşme sorunu yaşamaktadır. 2025 yılına kadar 325 milyon erkeğin sertleşme sorunu yaşaması bekleniyor.  
Yapılan araştırma sonuçları, yüksek kilolarla Obezite olarak tanımladığımız durum, erkek cinsel sağlığını ciddi tehdit ettiği gibi, kalp damar rahatsızlıkları, yüksek kolesterol, tansiyon rahatsızlıkları ve daha birçok yan etkiyle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Özellikle ülkemizde obezitenin sertleşmeye olan etkisi konusunda çok çekince yaşadığı, yapılan çeşitli araştırmalara göre, %75 inin utanma nedeniyle doktora gitmediğini göstermektedir. Sertleşme sorunu nedeniyle doktora gidilmemesi, aile içerinde de sorunların oluşmasına neden olur. Eşin durumdan haberdar olmaması, kaliteli bir cinsel birleşme için gerekli penis sertleşmesine sahip olamayan erkeğin, cinsel ilişkiye girmek istememesi, eşler arasında şüpheci bir durum oluşturur. Erkeğin eşini istemiyor diye algılamasına, aldattığını düşünmesine, kendisini eskisi kadar beğenmediğini duygularına kapılması, aile içerisinde ciddi sorunlar yaşamasına neden olur. Aile içi huzursuzluk aynı zamanda toplumsal mutsuzluğunda başlangıcı sayılır. Mutlu aile ve mutlu toplum için doktor tedavisine başvurulmasını öneriyoruz. 

 Günümüz modern teknolojileri yeni nesil tedaviler sunuyor.
Şok dalga tedavisiyle sertleşme sorunu tarihe karışıyor. Yukarda verdiğimiz istatistiksel bilgilere ek olarak,  obeziteye bağlı sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin sadece %5 i doktor tedavisini kabul edip uygulamaktadır. Sertleşme sorunu tedavi edilmeyen bir rahatsızlık değildir. Korkulacak utanılacak ve bu nedenlerle tedavisi kabul edilmeyecek bir rahatsızlık hiç değildir. Şok dalga tedavisi, hastanın günlük yaşantısında her hangi bir aksaklık oluşturmadan, ameliyatsız ve ilaçsız uygulanan yeni nesil bir tedavi yöntemidir.

Obezite ve yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp ve damar hastalıkları ve yüksek kolesterole bağlı sertleşme sorunu yaşayan tüm erkekleri, yüksek mahremiyet protokolleriyle tedavi uygulayan Asta Medikal tedavi merkezlerine ulaşmak için web sitemizdeki çağrı merkezi numaralarımızı aramanızı öneriyoruz.