Whatsapp Whatsapp
  Telefon Hemen Ara

  NEDEN DUOLİTH SD1 ULTRA ?

  DUOLİTH SD1 ULTRA uygulamış olduğu yeni nesil tedavi ile  sertleşme sorunu, Peyronie hastalığı ve kronik prostatit tedavisinde  tıbbi bilimsel yayınlara  girmiş bir cihazdır.

  ESWT/EDSWT tedavisinde , hasta tarafından hissedilmeyen düşük enerjili akustik şok dalgaları uygulanmaktadır.  Bu yöntem ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda uygulanan şok dalgalarının,  damar yapısından köken alan hücreleri uyararak yeni damar yapılarının oluşmasını (neovaskülarizasyon) ve olan damarların yenilenmesini (regenerasyon)  sağladığı gösterilmiştir. Yenilenen ve artan damar sayısı ile penisteki kanlanmayı artırarak sertleşme sorunun ana nedenine  yeni nesil bir tedavi getirmektedir.

  DUOLİTH SD1 ULTRA TEDAVİSİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER

  Seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır.  Hafif ve orta şiddetli hastalarda 6 seans, ağır derece hastalarda 12 seans uygulanmaktadır. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve rahatsızlığa neden olmamaktadır. Kısa süren seans sonrası hastaların günlük işlerini aksatmadan devam ettirebilmesi hastalar açısından ayrı bir  avantaj sağlamaktadır. Teknolojik olarak ileri seviyede konfor sağlayan Duolith SD1 Ultra, hiçbir organa yan etkisi olmaması sebebiyle kalp ve damar hastalıkları gibi kronik rahatsızlıklarda bile güvenle kullanılmaktadır.

  Hastalığa özel olarak değişen başlıkları ile uygulanan bölgede en yüksek hassasiyette etkinlik oranına sahiptir. Bu yeni nesil şok dalga tedavisi  uygulandığı bölgede, en yüzeyel dokulardan en derin dokulara kadar aynı etkinliği göstermektedir.

  Tüm dünya genelinde yapılan çok merkezli çalışmalarda 40 yaş üstü erkeklerin %30-65’inin sertleşme sorunu yaşadığı tespit edilmiştir. Duolith SD1 Ultra ile insan doğasına en uygun anatomik tedavi  sağlanmaktadır. Tedavi sonrası oluşan yeni damarlar hem organın yapısını hem de işlevselliğini korurken hastaya da başka hiçbir ek tedavi masrafı açmadan doğal hayatına devam etme şansı vermektedir.