Sayfa Yükleniyor...


Erken Boşalma Tedavisi
Erken boşalma sorunu tedavisinde, hekim tarafından öncelikle hastanın cinselliğe yaklaşımı ve cinselliği nasıl yaşadığı dinlenerek incelenir. İlk doktor muayenesinde hasta tarafından çok açık ve net olarak sorun paylaşılmayabilir. Uzman doktorlar tarafından yapılan tüm tedavilerde hastanın özgüveni kazanılarak sorunun ana nedenine ulaşılmaya çalışılır. Hastayla sağlanan samimi bağ, kısa sürede özgüven oluşturarak sorunun ana kaynağına ulaşılmasını sağlar.
Hastada öncelikle davranış tedavisi yapılır.

Davranış tedavisinde bulunduğu ortamdaki hataları, cinselliğini yaşarken yapmış olduğu hataları ve nasıl düzeltmesi gerektiği, hastaya uygulanabilir örneklerle anlatılarak tedaviye başlanır. Hastasının samimi yaklaşımlarıyla aktardığı bilgilerin ışığında hastanın psikolojik olarak rahatlatılması ve erken boşalma sorunu için neler yapması gerektiği kişiye aktarılır. Bu durum her hasta için farklı uygulanır. Erken boşalma sorunu genel bir sorun olarak önemli sayıda yüksek istatiksellere sahip olsa da, sorunun kaynağı ve tedavi yöntemi her hasta için ayrı değerler taşır. Çünkü her erkek aynı nedenlerle erken boşalma sorunu yaşamaz. 

Bazı hastalarda, gençlik yıllarında uygunsuz ortam ve durumlarda yapılan mastürbasyonlar, cinsel ilişki konusunda yeterli bilgiye sahip olunmaması ve cinselliğin bastırıldığı toplumlarda yetişmeleri, erken boşalma sorunu için önemli nedenler olarak görülür. Bunun yanında ilk cinsel tecrübelerde partneri tatmin edememe endişesi, hamile bırakma korkusu ve hastalık kapma endişeleri de erken boşalma sorununu tetikleyen etkenler olarak bilinmektedir. 

Söz konusu nedenler psikolojik nedenler olarak görülür ve tedavi edilebilir durumlardır. Doktorun hastasıyla yapacağı detaylı görüşmeler nedenin zamanla ana kaynağına, asıl nedene ulaşmasını sağlayarak tedavi sürecinin başarıyla sonuçlanması sağlanır. Erken boşalma sorunu tedavi edilebilir bir durumdur. Erken boşalma sorunu genel anlamıyla bir dakikanın altında süren ve başarıyla sonuçlanmayan cinsel ilişki durumudur. Bu durum hem kişinin kendisinde, hem de partnerinde ciddi sosyolojik sorunlara yol açar. Erken boşalma sorununun %95 lik ana nedeni psikolojiktir.

Günümüz modern yaşamın oluşturduğu hızlı yaşam temposu ve yüksek beklentileri karşılama yarışı, beraberinde yüksek stresler oluşturmaktadır. Stresin cinsel yaşantıya olumsuz etkilerini ilk sırada sayabiliriz. Ekonomik kaygılar, işte yaşanan sorunlar ve günlük problemleri de cinsel yaşamı olumsuz etkileyen faktörler arasında sayabiliriz.

Erken boşalma sorunu, geciktirici sprey yâda kremler ve benzeri cinsel ilaçlar kullanılarak giderilmeye çalışılmaktadır. Ancak bu yöntemler kesin çözümler olarak görülemez. Uzman doktor tedavisiyle erken boşalma sorunu kısa sürede çözülebilir. Alternatif yöntemler erken boşalma sorunu için çözüm değildir.

En kısa ve etkili çözüm doktorunuzla ilerleyeceğiniz süreçte oluşur.