Sayfa Yükleniyor...Erkeklerde Sertleşme Bozukluğunun 5 Önemli Nedeni

 Erkeklerde Sertleşme Bozukluğunun 5 Önemli Nedeni

Bu durum her erkeğin başına gelebilir. Unutulmaması gereken şey ise çoğu kez sertleşme sorunlarının erkeğin iktidarsız oluşundan ya da cinsel gücünün eksikliğinden kaynaklanmadığıdır. Bu nedenle huzursuz olmanın ve anlamsız kaygılar içine girmenin gereği olmadığını biliniz. Erkekler için cinsellik çok önemlidir. Bir erkeğin rahatlaması ve huzuru, cinsellikte ve sağlıklı bir cinsel hayatta saklıdır.


Stress 


Stres, başlı başına bir problemdir. Hayatımız geçim kaygısı ve beklentilerle her geçen gün daha da zorlaşan bir hal almıştır. Gün içinde maruz kaldığımız gürültü, içten içe sinir olduğumuz şeyler, tartışmalar, beklentilerimiz konusunda yaşadığımız hayal kırıklıkları strese dönüşür. Ruhen ve psikolojik olarak yorulan insanının cinsel olarak partnerine yoğunlaşması zor olur. Bunun nedeni kafasında hala sönmeyen lambaların olması, artan kaygılar, telaş ve huzursuzluk gibi nedenlerdir. İnsanoğlu odaklanmadığı müddetçe hiçbir işten randıman alamaz. Bundan ötürü erkeklerde sertleşme bozukluğunun 5 önemli nedeni arasında en başta strese vurgu yapmak gerekiyor.


Hayat Şartları


Hayat şartları içerisinde stres, borçlar, başarısızlıklar, beklentiler ve umutsuzluklar top yekûn erkeğin düşmanıdır. Enerjisi düşen insan cinsel olarak zayıflar. Ruhen ve bedenen çökmüş bir erkek cinsellik dâhil hiçbir işte başarılı olamaz.


Duygusallığın ve Sevginin Azalması


Cinsellik, erkeğin bulmakta zorlanmayacağı bir olaydır. Cinsellik sevgi ve ilginin devamı ile doruklara ulaşır, devamlı hale gelir. Eşine ya da partnerine karşı duygusal olarak hisleri körelmiş bir erkek için cinsellik zevkten çıkıp mecburiyet halini alır. Başka kadınlara ilgi duymaya başlar. Bu sebeple çoğu zaman partnerini, eşini kırmamak için erkek kendini zorlar ve bunların çoğunda mutlu olamaz.


İlaçlar


Özellikle psikiyatrik ilaçlar ve çoğu hormonal dengeye etki eden ilaçlar cinsel işlev bozukluklarına neden olur. Bu da cinselliği unutmak demektir. Kısa ilaç tatilleri ile giderilebilecek durumlardır bunlar. Bu tip ilaçları kullanan erkekler güçlü olarak uyarılmadıkları müddetçe cinselliği kendilerine eziyet olarak görürler. Birleşme sıklıkları neredeyse ayda 1-2 civarına düşer. Zaten bu, partneriyle sorun yaşaması için yeterlidir.


Sağlık Sorunları 


Vücudunuzda doğru çalışmayan herhangi bir organ, eksik bir hormon yâda enzim, sizi cinsel olarak etkileyebilir. Sağılığınıza dikkat etiğiniz ve moralinizi üst düzeyde tuttuğunuz oranda cinsel olarak daha istekli olursunuz. Partnerinizle aranızdaki problemleri halletmek, aşk, sevgi ve ilgiyi canlı tutmak size büyük yararlar sağlar. Stresten kaçamazsınız ancak en az zararla kurtulabilirsiniz.


Makalemizde Erkeklerde sertleşme bozukluğunun 5 önemli nedeni

sizin için anlatılmaya çalışıldı. Sizlerin de yorum ve katkılarını görmekten mutlu olacağımızı belirtir sağlıklı günler dileriz.