Sayfa Yükleniyor...Ereksiyon Sorunları Hangi Yaş Aralığında Görülür

Ereksiyon Sorunları Hangi Yaş Aralığında Görülür
Ereksiyon problemi ergenlikten başlayarak her yaşta görülebilen bir sorundur. Çoğunluk için ise ereksiyon sorunları hangi yas aralığında görülür sorusun cevabı olarak orta yaş aralığında daha çok rastlanır şeklinde verilebilir. 40 ve üstü yaşlarda ereksiyon sorunları genelde artış gösterir.
Ereksiyon probleminin nedenleri

Ereksiyon diğer bir tabirle sertleşme sorunu fiziksel veya psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir. Bazı durumlarda hem fiziksel hem de psikolojik sorunlar bir birini etkileyerek ereksiyon problemi oluşturabilir. 

Fiziksel ereksiyon problemleri

Fiziksel nedenler daha çok kılcal damar tıkanması gibi etmenlerden kaynaklanır. 40 yaş ve üstünde kılcal damar tıkanıklığına sık rastlanır. Beslenme alışkanlığı, kullanılan bazı ilaçlar, çalışma koşulları, sigara kullanımı gibi etmenler damar tıkanıklığının başlıca nedenleri arasındadır. Özellikle 50 yaş ve sonrasında damar tıkanıklığı nedeniyle ereksiyonun tam olarak gerçekleşmemesi problemine sık rastlanır. Yine damar setliğinin de etkileri aynı şekildedir. 

Damar sertliği 45 yaşından sonra sık görülür. Şeker hastalığı damarlar üzerinde tahrip edicidir. 50 yaş ve üstü şeker hastalarında ereksiyon problemi oluşma riski fazladır. Diğer bir etmen de hormonlardır. Alkol, uyuşturucu madde ve kötü beslenme hormonlarda değişikliklere neden olur. Bu da cinsel isteksizlikle sonuçlanabilir.

 Psikolojik ereksiyon problemleri

Kişinin her hangi bir fiziksel engeli olmasa ve hatta yaşı da genç olsa bile ereksiyon problemi görülebilir. Burada en çok psikolojik sorunlar etkilidir. "ilk gece kokusu" en çok yaşanan durumlardan biridir. Deneyimi olmayan erkeklerde sıklıkla görülür. İlk kez bir kadınla birlikte olmanın verdiği korku (başarısız olma korkusu) ereksiyon problemine yol açmaktadır
İş hayatındaki olumsuzluklar gibi etmenlerden dolayı strese girenler veya başka bir nedenden dolayı depresyon durumunda olanlar da ereksiyon problemi yaşayabilir.

Cinsel istek ruh haliyle yakından ilgili olduğundan sosyal hayattaki durum ve statü ereksiyona etki edecektir. 30lu yaşlardan itibaren psikolojik ereksiyon problemleri daha sık görülür. 

Fazla cinsel ilişkiye girenlerde ereksiyon problemi görülmesi normaldir. Ara verildiğinde durum düzelir. Cinsel ilişki sırasında bir sefer dahi olsa erkeğin başarısız olması durumunda tekrar aynı olayın yaşanacağı korkusu da ereksiyon problemine yol açabilir. Ereksiyon problemi yaşayan kişilere hem fiziksel bir muayeneden geçmeleri hem de psikolojik destek almaları tavsiye edilir. 

Ereksiyon sorunu hangi yaşlarda yaşanırsa yaşansın, yapılması gereken ilk işlem sorunun çözümü için uzman desteği alınmasından geçer. Üroloji uzmanları kısa sürede sorunun kaynağına inerek çözüm üreterek daha sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşam için size destek olacaktır. Her sorunun bir kaynağı ve belli bir nedene dayandığını unutmayın. Önemli olan o nedeni ortaya çıkarabilecek soruna odaklanarak çözümünü üretebilecek uzman desteğinin alınmasından geçer. Üroloji uzmanları uzun yıllar edindikleri mesleki tecrübeyle daha kısa sürede çözüm üretebilecek yeterliliğe sahiptirler. 

Söz konusu cinsel sorunları sadece siz yaşıyormuş gibi düşünmeyin. Çevrenizde çok sağlıklı ve normal davranış sergileyen birçok erkeğin benzer sorunlar yaşadığına emin olabilirsiniz. Günümüz modern tıbbın gelişmesi, doktorların uzmanlık seviyelerinde daha hızlı çözüm üretebilmesini de kolaylaştırmıştır.

Sorunları alternatif tedavilerle çözmek ve beklemek yerine en kısa sürede uzman bir doktordan randevu alarak tedavi sürecini başlatmanızı öneriyoruz. Asta Medikal Tedavi merkezlerindeki üroloji uzmanları sorunlarınıza daha hızlı modern tedaviler sunacaktır.