Sayfa Yükleniyor...


Ereksiyon Olamama ( Cinsel AKtivite Bozukluğu) Nedir ?
Ereksiyon, son yıllarda soruna bağlı teknolojilerin gelişmesi ve alternatif tedavi yöntemlerinin artmasıyla daha fazla gündem bulan bir konudur. Ülkemizde erkeklerin ortalama %40’nda sıklıkla karşılaşılan ve tüm erkeklerin %75’inde hayatlarının bir döneminde belli bir sürede olsa yaşadıkları bir sorun olarak gündemini korumaktadır.

Ereksiyon, tıbbi olarak;  uyaranların etkisiyle korpus kavenozumda açığa çıkan nörütransmitterler düz kasları gevşetmekte, böylece arter önündeki direnç azalınca kavemöz sinizoidler kanla dolmakta elastikiyetiyle genişlemekte bu arada sınırlı esneme yeteneği olan tunika albuginea altındaki venler sıkışmakta venöz dönüş azalınca kan birikimi daha artıp sertlik oluşmaktadır. Belki okurken tam olarak anlayamadınız. Şimdi size ereksiyon ne demektir anlaşılır bir dille anlatmaya çalışalım. Ereksiyon, başarılı bir cinsel birleşme yaşanabilmesi için, uygun olan penis sertleşme seviyesine ulaşılmasına denmektedir.

Ereksiyon sorunu birçok nedenden dolayı oluşabilir. Sorun organik nedenlerle oluşabileceği gibi, psikolojik nedenlerden de oluşabilmektedir. Ereksiyon sorununa yol açan nedenleri belli başlıklar altında inceleyebiliriz.

Sistemik hastalıklar başlığı altında; Diyabet, hipertansiyon, Kroner arter rahatsızlığı,  kronik böbrek yetmezliği ve kronik karaciğer yetmezliği sayılabilir.

Ereksiyon sorununa neden olan nörolojik rahatsızlıklar; srebrovasküler hastalık, multipl skleroz, Parkinson hastalığı ve Alzheimer hastalığını saymak mümkündür.

Ereksiyon sorununa yol açan endokrin hastalıklar ise, hiertiroidizm, hipottiroidzm, Hipogonadizm, Hiperprolaktinemi ve Hierostrojenizmdir.

Ereksiyon sorununa yol açan penil faktörleri de, peyronie hastalığı, post-priaizm, veno-oklüziv disfonksiyon olarak gösterebiliriz. 

Ereksiyon sorununa neden olan psikiyatrik hastalıklar arasında depresyon öncelikli olarak görülür. Ereksiyona etki eden diğer nedenler arasında da, yaşlılık, sigara, aşırı kilolar, egzersiz yetersizliği, yüksek stres olarak önemli nedenler olarak görülür.
Özellikle günümüz modern yaşantısına bağlı yüksek stresli yaşam, erkeklerde sertleşme sorunlarının artışına da neden olmuştur.

Cinsel birleşme için yeterli seviyede penisin sertleşememesi, başarısız cinsel ilişkilerin oluşmasına, bu durumda mutsuz çiftlerin ve mutsuz ailelerin oluşmasına neden olmaktadır. Günümüz modern tıbbın yeni nesil gelişen tedavileri hastaları için yaygınlaştırmaya çalışmasının en önemli nedenlerinden biride bu tarz sorunlarla mutsuz aile ve toplumların önlenmeye çalışılmış olmasıdır.

Ereksiyon sorunlarıyla karşılaşan hastaların, durumu hızlı bir şekilde kabullenmesi ve öncelikle eşiyle paylaşarak en kısa sürede uzman doktor kontrolünde tedavi sürecini başlatması önerilir. Hastalığın tedavisine ne kadar erken başlanabilirse tedavinin olumlu sonuçlarına da o kadar erken ulaşılabilir.
Son dönemlerin mucizevi ve bir o kadarda etkili tedavi yöntemi şok dalga tedavisi, hastanın günlük yaşam akışını olumsuz etkilemeden, ağrısız ve ameliyatsız, penis tarafından hissedilmeyen akustik şok dalgalarla, üstelik hastanın yaşamış olduğu diğer hastalıklarda kullandığı ilaçlarla etkileşim yaşanmadan gerçekleştirilmektedir.

Şok dalga tedavisi Asta Medikal tedavi merkezlerinde bulunduğunuz bölgelere yakın hastane ve polikliniklerde tanınmış uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Tedavi olabilmek ve kısa sürede sağlıklı bir cinsel yaşama hatta daha kaliteli bir cinsel yaşama sahip olmak için Asta Medikal çağrı merkezlerini aramanızı öneriyoruz.