Sayfa Yükleniyor...


Egzersiz Eksikliğinin Etkisi
Sertleşme sorunu günümüzde erkeklerin büyük bir çoğunluğunun yakındığı bir durumdur. Erkek bireylerin hemen hemen hepsi hayatında en az bir defa sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Durum böyle olunca sertleşme sorununa yönelik sorular artmakta ve sertleşme sorununa yönelik yapılan bilimsel çalışmalarda bu oranla artmaktadır.
Sertleşme sorunu nedenleri, hastalıkların sertleşme sorunu üzerindeki etkileri ve sertleşme sorunun tedavisi kişiler tarafından oldukça merak edilen sorulardır.

Cinsel hayat insanın doğası gereği yaşanması gereken bir olgudur ve herhangi bir sebepten ötürü cinsel performans gösteremeyen kişiler psikolojik olarak bunalıma girmekte ve duygusal anlamda da yıpranmaktadırlar.

CİNSEL SAĞLIK SORUNLARININ EN BÜYÜK NEDENLERİ

Cinsel sağlık sorunlarından en sık rastlanan hastalık sertleşme sorunudur. Hiçbir hastalığı olmamasına rağmen cinsel hayatında olumsuzluk yaşayan ve sertleşme sorunu olan insanlar ile karşılaşılmaktadır. Sertleşme sorununun genellikle kronik hastalıklardan kaynaklandığı gibi bir yanılgı vardır. Hekime başvuran hastaların birçoğu herhangi bir kronik hastalığı olmamasına rağmen sertleşme sorunu yaşadıklarını dile getirmektedirler. Durum böyle olunca sertleşme sorunun diğer nedenleri araştırılmaya başlanmış ve sonuçta egzersiz ile psikolojik sorunların da sertleşme sorununu ortaya çıkardığı kanıtlanmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalar egzersiz eksiklikleri ve sertleşme sorunu arasında yakın bir ilişki olduğu söylenmektedir.

EGZERSİZ EKSİKLİĞİ VE SERTLEŞME SORUNU ARASINDA Kİ İLİŞKİ

Düzenli egzersiz yapılması, kişilerin fiziksel dayanıklılığını arttırır, kaslarının gelişmesinde ve kan akımının düzenlenmesinde büyük rol üstlenir. Cinsel performans için gerekli olan kriterlerde kas gücü, düzenli bir kan akımı ve dayanıklılıktır. Bu nedenle egzersiz eksikliği olan kişilerde kan akımı düzensiz olmakta ve dayanıklılıkları daha az olmaktadır. Bu yüzden de egzersiz eksikliği olan kişilerde sertleşme sorunu görülmektedir.
Hiçbir kronik hastalık olmaksızın sertleşme sorunu yaşayan hastalara doktor egzersiz önermekte ve yapılan egzersiz sonucu sertleşme sorunun oldukça azaldığı ispatlanmıştır. Yapılan bu çalışma da gösteriyor ki egzersiz ile sertleşme sorunu arasında büyük bir ilişki vardır. Başka sebeplere bağlanamayan sertleşme sorunlarının birçoğunun egzersiz eksikliklerinden kaynaklandığı düşünülmekte ve hastalara düzenli bir egzersiz programı hazırlanmaktadır.

Egzersiz programı ile hastalar ilaç tedavisine gerek kalmadan düzelebilmektedir. Sonuçta arzuladıkları aktif cinsel yaşama kavuşmaktadırlar. Kalp damar ve kronik bir hastalığı olan hastaların egzersiz düzenlemeleri hekim ile birlikte yapılmalıdır.
Asta Medikal ’in anlaşmış olduğu tedavi merkezlerinde uygulanan şok dalga tedavisiyle, sertleşme sorunu daha kısa sürede ve daha etkili tedavi edilebilmektedir. Tedavi sonrası mutlu bir cinsel yaşama sahip yüzlerce kişiye sizde katılın.