Yükleniyor...


12 Mart 2018

Ağrısız Tedavi Ve Uygulama

Erkekler, ürolojik rahatsızlıklarda, tedavilerini son aşamaya bırakmaları, bireysel olarak tedavi oluşturma çabaları, dünyanın her yerinde aynı şekilde uygulanan bir davranıştır. Diğer organlar gibi peniste, insan bedenin bir parçası olarak görevlerini aksatabilir ve hastalanabilir. Bunun bilincinde olmak ve sorunlar ile buna göre mücadele etmek büyük önem taşımaktadır.


Diğer rahatsızlıklarımızda hemen kabul gören doktora başvurarak tedaviye başlama süreçlerini, ürolojik rahatsızlıklar içinde uygulanması gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Kronik Prostatit sorununa ESWT/EDSWT tedavisinde, hasta tarafından hissedilmeyen düşük enerjili akustik şok dalgaları uygulanmaktadır.


Seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır. Güncel bilimsel çalışmaların; prostat bölgesine uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisinin kronik prostatit hastalarında pelvik ağrının azaldığına ve işeme güçlüğünün düzeldiğine dair sonuçları, ESWT/EDSWT tedavisinin kronik prostatit hastalarının semptomatik tedavisinde yeri olduğunu göstermektedir. Penise Şok Dalga Tedavisi Hastanın rahatsızlık durumuna göre belirlenen seanslarla uygulanan şok dalga tedavisi, sorunun kısa sürelerde çözüme ulaştırılmasında oldukça etkili bir yöntem olarak yeni nesil tedavi olarak tanımlanabilir.


Bu yöntem ESWT şok dalga tedavisi olarak adlandırılmakta ve dünya genelinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Hastaların ameliyat olmasına gerek kalmaması ve tedavi sürecinin belirli seanslara bölünmüş olması, tedavinin yatış uygulanmadan yapılması, günlük yaşamın akışını kesintiye uğratmaması avantajlarıyla tercih edilmesini arttırıyor. Son yıllarda kronik prostatit tedavisi için uygulanan en etkin yöntemi olmakta ve doktorlar tarafından da yüksek oranda tercih edilmektedir.


  Ürologların Tercihi Şok Dalga Tedavisi Ürologların öncelikli olarak ilaç tedavisini tercih etmeleri ve sonrasında ameliyat ile hastaya müdahale ettiği yaygın olarak görülmektedir. Ancak iki uygulamanın hastalar tarafından çok fazla tercih edilmemesi, korku ve endişeye neden olması, şok dalga tedavisinin uygulanma ve tercih edilme nedenlerini güçlendirmektedir.


Tedavinin yatış olmadan, ağrısız yapılabiliyor olması hastalar tarafından memnuniyetle karşılanan ve yüksek oranda tercih edilen yeni nesil tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Asta Medikal tarafından yapılan anlaşmalarla hizmet veren tedavi merkezleri, ülkemizde yirmiden fazla noktada, bulundukları illerde tanmış ve başarılı üroloji uzmanları tarafından uygulanmaktadır.


Daha fazla bilgi almak ve size en yakın tedavi merkezinde randevu oluşturabilmek için www.astamedikal.com web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.